אות חוסן הקורונה | המכללה האקדמית תל חי

אות חוסן הקורונה

מה חדש ?

אות חוסן הקורונה

רביעי, 20 מאי, 2020

לפעמים לצאת מאזור הנוחות שלך זה לעבור לאזור הנוחות של מי שחשוב לך.

פרופ' מולי להד, מומחה בעל שם עולמי להתמודדות עם מצבי משבר ופיתוח חוסן ומנכ"ל המכללה אלי כהן העניקו היום את אות החוסן בקורונה לנער גל אוחנה בן ה-16 שעבר להתגורר עם סבו, יעקב שוקרי בן ה- 89 מיד עם פרוץ המגפה.

אות החוסן נועד לציין יחידים (צעירים ומבוגרים), שבזמן משבר הקורונה הפגינו חוסן, סולידריות, עזרה הדדית יוצאת דופן למען אחרים.
גל ויתר על החופשה הארוכה בבית והפך להיות החבר הכי טוב של סבא יעקב.
הוא למד לבשל עבורו אוכל צמחוני, משחק אתו משחקי קופסה, מצלם אתו סרטונים מצחיקים ואפילו למד לספר אותו.

לדברי פרופ' מולי להד: "כאשר שמענו את הסיפור שלך גל, התרגשנו מאוד. זהו סיפור של ניצחון קטן בתקופה מאתגרת מאוד ואנחנו צריכים לאסוף עוד ועוד סיפורים כאלו.
אנו, בישראל רגילים למצבי חירום, שדורשים התמודדות לא קלה, כמו מלחמות, מתיחות ביטחונית ועוד. מצבים שבסופו של דבר מסתיימים.
הטבע האנושי זקוק לאירוע/סיפור שיש לו סוף וכמובן סוף טוב. מגפת הקורונה היא סיפור שונה. המגפה עדיין אתנו והשלכותיה, במישורים השונים, ימשיכו ללוות אותנו עוד תקופה בלתי ידועה.
לצערנו בסיפור הזה, עדיין, אין סוף. אולם גם בשלב הזה חשוב לנו לחפש ולציין סיפורי ניצחון קטנים שיזכירו לנו שאנחנו מצליחים להתמודד, שיזכירו לנו שיש לנו יכולות, שאנו מתעלים על היומיום המורכב והקשה. סיפורים כאלו, שיקבלו בולטות ויחרטו בזיכרון, יהוו עבורנו תזכורת לאנושיות, לחמלה ולאמונה בעולם שיכול להיות טוב. זו נחמה חשובה לכל מי שהתמודד ועדיין מתמודד מגפת הקורונה והשלכותיה לכן אנו מזמינים את הציבור לשלוח לנו סיפורים מיוחדים על יחידים שעשו מעשה מיוחד ויוצא דופן."

"הסיפור שלך גל עשה גלים בחברה הישראלית" אמר מנכ"ל המכללה אלי כהן" מכיוון שלראות חברה צעירים שלוקחים אחריות ועושים מעשים למען האחר – זה מרגש מאוד. המעשים שלך מעוררים השראה ומשקפים את רוח תל-חי ולכן החלטנו להעניק לך מלגת לימודים מלאה. נשמח אם תבחר ללמוד אצלנו לאחר שתסיים את שירותך הצבאי".

המכללה האקדמית תל-חי ומרכז משאבים עוסקים בחקר פיתוח וטיפוח מודלים וכלים של חוסן ברמת הפרט הקהילה והמערכת וגאים לציין את אותם שעושים מעל ומעבר בימי אי הוודאות והחשש מווירוס הקורונה.

אנו מזמינים את הציבור להמליץ על יחידים שעשו מעשה יוצא דופן למען אחרים.
את ההמלצה הקצרה, עם תיאור של האדם והמעשה עליו הוא ראוי לקבל את אות החוסן,
יש לשלוח לכתובת: cspc@icspc.org
בהמלצה יש לכתוב את שמו המלא של האדם עליו ממליצים, כתובתו ומס הטלפון שלו.
ועדה משותפת של המכללה האקדמית תל-חי ומרכז משאבים תודיע למי שיבחר ותעניק לו את אות החוסן.

 

                             אות חוסן הקורונה