כלכלה וניהול | לימודי כלכלה וניהול לתואר ראשון - המכללה האקדמית תל חי

B.A בכלכלה וניהול

 • כלכלה וניהול

רוצים עוד מידע?

השדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

כלכלה וניהול

לימודי כלכלה וניהול הינם תחומים שהביקוש להם בשוק העבודה נמשך ויימשך. תמיד ישנו צורך בכלכלנים ובאנשי ייעול ובתנאי שהוכשרו כהלכה. אולם לימודי כלכלה וניהול הם גם נושאים בחובם פאן אשר ממלא את הלומד בסיפוק אישי. תלמידים אשר סיימו תואר ראשון הם אזרחים מודעים יותר ומבינים כיצד המשק בכללותו והפירמות בו מתנהלות. כך שהלימודים מאפשרים גם הבנה מעמיקה וגשר ללימודי המשך גם בתחומים משיקים.

אנחנו בתל-חי מבינים את הצורך בהשלמה של שני יעדים אלו (סיפוק אישי והכנה מקצועית לשוק העבודה) וכך גם בנויה תכנית הלימודים שלנו. הם מקנים ידע ומיומנות בתחומים אשר בהם תעסקו בעתיד.

למעשה ניתן לחשוב על התכנית כתכנית דו-חוגית. כלכלה וניהול מקבלים אצלנו אותה דרגת חשיבות. לא קיימים הרבה מוסדות בישראל אשר ניתן ללמוד תכנית מובנית בכלכלה וניהול. הלימודים במכללה האקדמית תל-חי מבטיחים לכם לימוד בכיתות קטנות יותר מאשר באוניברסיטאות ויחס אישי יותר מהמרצים והמתרגלים.

התכנית בכלכלה כוללת קורסי יסוד ולימודי מתמטיקה וסטטיסטיקה אשר יאפשרו לכם להמשיך בלימודי קורסי הליבה בשנה ב' ולאחר מכן בקורסי הרחבה במגוון תחומי ידי בשנה ג'. התכנית בניהול מקנה לתלמידים הבנה בסיסית וכלי יישום מעשיים בתחומי החשבונאות והתמחיר, ניהול פיננסי ומימון, ניהול השיווק וניהול הייצור.

בכל התחומים הללו מתקיים שילוב של ההיבט הכלכלי, הניהולי וכל אלו תוך שימוש בגישה תיאורטית ומעשית גם יחד.

תוכלו לקרוא בהמשך על מבנה הלימודים, אפשרויות שונות להשלים את התואר וכמו כן על ארבעת מוקדי ההתמחות שאנחנו מציעים בחוג: מנהל עסקים, שוק ההון, שמאות מקרקעין ותיאוריה כלכלית.

בנוסף לארבעת המוקדים .חשוב להדגיש שיש עוד כמה אפשרויות לימוד בחוג:

 • מסלול חדש (החל מתשפ"א) בשילוב המכון לאמנויות - המסלול משלב לימודים בחוג לכלכלה וניהול עם לימודים במכון לאמנויות תל-חי, במחלקה לאמנות פלסטית או במחלקה לצורפות. בוגרי המסלול יהיו זכאים לתואר ראשון בכלכלה וניהול ולתעודת בוגר המכון לאמנויות - מדריך לאמנות בקהילה.
 • מסלול קיים בניהול מערכות מידע – המסלול משלב לימודי כלכלה וניהול בהיקף של 60% ביחד עם לימודי ניהול ערכות מידע (40%). מסלול זה מאפשר לבוגריו רקע מתאים לתעסוקה בתחום שמשלב ניהול מערכות נתונים ומידע ביחד עם ניהול כלכלי של ארגונים ופירמות. המסלול מלמד גם קורסים ייעודיים וגם קורסים אשר ניתנים במסגרת החוג למדעי המחשב.
 • מסלול מותאם לאנשים עובדים – מסלול זה מתקיים בימי חמישי ושישי בלבד ונמשך לאורך 11 סמסטרים אשר כוללים גם לימודים בקיץ. במסגרת מסלול זה אפשר להתמחות רק באחת מבין שתי התמחויות: שמאות מקרקעין או לימודי שוק ההון.
 • צוערים לשלטון המקומי – מסלול זה הוא מסלול שמשלב בין לימודי כלכלה וניהול לבין לימודים שממוקדים במערכת השלטון המקומי. התכנית מעניקה שכ"ל מלא ותעסוקה עתידית למשך 4 שנים לאחר סיום התואר. הקבלה לתכנית נעשית על ידי רישום נפרד וניתן לקבל פרטים נוספים במוקד הרישום של תל-חי.
 • לימודים לתואר דו-חוגי: ניתן לשלב לימודי כלכלה וניהול לתואר דן-חוגי עם מגוון חוגים במכללה. בפקולטה למדעי החברה והרוח עם כל חוג פרט לעבודה סוציאלית ובפקולטה למדעים וטכנולוגיה עם מדעי המחשב או מדעי הסביבה.

למה ללמוד כלכלה וניהול בתל-חי?

 • תכנית לימודים ברמה אקדמית גבוהה עם מרצים מהשורה הראשונה.
 • הקורסים משלבים גישה תיאורטית ומעשית בהיבט הכלכלי ובהיבט הניהולי.  
 • חברי הסגל הינם חוקרים פעילים ואנשי שטח נלהבים הנמצאים בחזית המחקר והעשייה.
 • אפשרות לקבל ניסיון עבודה מעשי במסגרת פרקטיקום במהלך שנת הלימודים השלישית.
 • אפשרות להתמחות בתחומים ספציפיים כגון ניהול מערכות מידע, התמחות שוק ההון, התמחות שמאות מקרקעין, התמחות בתיאוריה כלכלית והתמחות בניהול.
 • אפשרות לקשרי לימודים עם תכניות בינלאומיות באוניברסיטאות בחו"ל.
 • שיטת הוראה ייחודית המשלבת הוראה חזותית עם תרגול מעשי במעבדות מחשב ובסדנאות .
 • הלימודים כוללים הכנה לבחינות של הרשות לניירות ערך לצורך קבלת רישיון של יועץ השקעות ומנהל תיקים.
 • היא מאפשרת התמחות בשמאות מקרקעין ופטור מרוב הבחינות של המועצה.
 • ניתן להשתלב בתוכנית היוקרתית צוערים לשלטון המקומי.
 • ניתן ללמוד כלכלה וניהול במסלול חד חוגי או דו חוגי.
 • אפשרות ללמוד במסלול לאנשים עובדים בו הלימודים מרוכזים ביומיים בשבוע במשך 10-11 סמסטרים (כולל סמסטר קיץ)

אפשרות למלגת עידוד בסך 5,000 ש"ח לשנה א' בלבד לבעלי פסיכומטרי 610 ומעלה*.
* בכפוף לתנאים, מס' המלגות מוגבל כל הקודם זוכה!

הבוגרים שלנו:

 • הבוגרים שלנו הם בעלי ידע עדכני ומתקדם בכלכלה וניהול, בעלי חשיבה יצירתית וביקורתית ובעלי יכולת התמודדות בעולם העסקי הדינאמי של המאה ה 21 עם רקע תיאורטי עמוק ויכולת יישום הידע באופן מעשי באירועים מורכבים של ארגונים בעולם העסקי והציבורי.
 • בין הבוגרים שלנו יש העוסקים בתחום הבנקאות ומוסדות פיננסיים, בבתי השקעות כיועצי השקעות, ברוקרים בבורסה, מנהלי תיקי השקעות, בחברות מסחריות- באגף הכספים, במכירות, ברכש ולוגיסטיקה, תקציבאים ותמחירנים במשרדים ממשלתיים בסקטור הפרטי והעסקי, כלכלנים ומנהלים בסקטור הציבורי, עצמאים/ יזמים, מנהלי נדל"ן.

איך זה עובד ?

הלימודים האקדמיים נמשכים שלוש שנים. להשלמת התואר במסלול החד חוגי נדרשות 120 נקודות זכות.

שנה א - קורסי חובה במקצועות הבסיס, כגון: מתמטיקה ,סטטיסטיקה, מבוא לכלכלה א' וב' ועוד.
שנה ב - קורסים מתקדמים במקצועות הליבה: כלכלה וניהול-מיקרו ומקרו כלכלה, מימון ועוד. 
שנה ג - לימודים מעשיים ומעמיקים בכלכלה וניהול: דפוסי התנהגות של משק לאומי ודפוסי התנהגות של משק לאומי במגזר בינלאומי, ניהול פיננסי ומימון, ניירות ערך, שוק ההון, אסטרטגיה עסקית, שיווק ועוד.

בנוסף, בשנה ג' ניתנת האפשרות לבחור באחת או יותר* מההתמחויות הבאות:

 1. התמחות בשמאות מקרקעין
 2. התמחות בשוק ההון
 3. התמחות בתיאוריה כלכלית
 4. * התמחות במנהל עסקים
 5. לימודים כלליים ללא התמחות ספציפית

*ניתן לבחור בהתמחות תיאוריה כלכלית וגם במנהל עסקים.

לצפיה בתנאי הקבלה

איזה מסלול מעניין אותך?