אודות הספרייה | המכללה האקדמית תל חי

אודות הספרייה

אודות הספרייה

מבנה הספרייה המרשים,  המשתרע על 2700 מ"ר וכולל 220 מקומות ישיבה, מספר רב של עמדות מחשב, חדרי עבודה שקטים ונוף מרהיב של עמק החולה, הרי הגליל, רמת הגולן והחרמון, הניבטים מכל פינה בספריה הוא מקום טוב לאסוף מידע, לקרוא ספר, לחפש שקט ומקום להתרכז בו או לשבת בקבוצה או ביחידים ללמידה.

הספרייה משרתת את מכלול הפעילויות האקדמיות במכללה, החל מקורסים ותכניות הוראה וכלה בפעילות אקדמית מחקרית ולימודי המשך.

אוסף הספרייה כולל ספרים, כתבי עת, תזות, וחומרים אודיו- ויזואליים, המצויים הן בעותקים פיזיים והן בפורמט דיגיטלי.

בנוסף, קיימים בספריה אוספים של ספרות יפה, ספרי אומנות ואוסף מפות נרחב. מגוון החומרים הדיגיטליים נגישים, באמצעות מחשב אחרי הליך הזדהות מתאים.

הספרייה מאפשרת סביבות למידה שונות, כגון חדרי קבוצות, חדרים שקטים וסביבות ביניים. לרשות הסטודנטים מצויים בספרייה כ 200 עמדות מחשב, סורקים, מדפסות ומכונות צילום.

לספרייה שתי שלוחות, ספרייה בקמפוס מזרח וספריית מדעים בקמפוס מערב. הצוות המקצועי של הספרייה מסייע לפונים בחיפוש חומר ביבליוגרפי, שימוש במאגרי מידע והתמצאות כללית בספריה ובאוספיה.

לאתר הספרייה

דבר ייחודי נוסף הקיים תחת הספרייה, בהובלתו של ד"ר אלון מרגלית, הוא אוסף מסד המפות של תל חי. מפות, כמו גם חומרים קרטוגרפיים אחרים (תצלומי אוויר ותרשימים), מתארים את פני הקרקע על פי פרמטרים כגון טופוגרפיה, פיתוח עירוני וחקלאי, גיאולוגיה, גבולות מדיניים וכו'. אבל הפרמטרים הללו קשורים תמיד ולנסבות ולזמן שבו נוצרו. לכן יש לראות במפות כמו גם בחומרים קרטוגרפיים אחרים, בראש ובראשונה מסמכים היסטוריים.

מטרת המסד היא לשמר את החומרים הללו ולהנגישם לציבור לצרכי מחקר ותיעוד.

למסד המפות